Užavas kauss: “Ventspils” uz Ogri dosies ar plus 7

26.08.2022

Otrdien, 22. februārī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla sērijas pirmajā spēlē BK “Ventspils” pārspēja BK “Ogre” (85:78). Atbildes spēle Ogrē sestdien, 26. februārī, plkst.17 (tiešraide sportacentrs.com). Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs finālā, kur jau gaida “VEF Rīga”.

BK “Ventspils” – BK “Ogre” 85:78 (13:15, 37:33, 60:59)

Abas komandas palēni ieskrējās, pirmajā puslaikā neprecīzi metot (no spēles 11/30 – 11/31), kā arī bieži kļūdoties (12-7). Visiem biežāk izdevās tikt pie metieniem no groza tuvuma (2p. 5/11 – 10/23), mājinieki bija trāpīgāki no tālienes (6/19 – 1/8). Vadībā pārmaiņus bija abas komandas, bet lielāko pārsvaru ventspilnieki sasniedza pašā puslaika izskaņā (37:31).

Pēc lielā pārtraukuma “Ogre” sāka precīzāk uzbrukt no distances (puslaikā 6/21 – 5/13) un puslaika vidū atguva vadību (61:60). “Ventspils” atbildēja ar savu ofensīvu (70:61 un 77:68), bet priekšpēdējā minūtē viesi šo pārsvaru bija likvidējuši (79:78). Pirmajai spēlei punktu pielika “Ventspils” sastāvā spēlējošā Ogres basketbola skolas audzēkņa Gunta Sīpoliņa divi tālmetieni. Plus 7 ir vērā ņemams, tiesa, vēl ne gluži izšķirošs pārsvars, tēmējot uz uzvaru divu spēļu summā.

Visā spēlē “Ogre” bijusi nepiedodami izšķērdīga, metot sodus (22/24 – 18/30).

“Ventspilij” Guntis Sīpoliņš guva 21 punktu un izcīnīja 9 bumbas, Artūrs Ausējs 19, Linards Jaunzems 11.

“Ogrei” Uģis Pinete guva 16 punktus, Mats Juciks 15, Jānis Antrops 14, Kristaps Dārgais 13, Prentiss Niksons 11.