Užavas kauss: 7. martā finālā “VEF Rīga” pret BK “Ventspils”

26.08.2022

Sestdien, 26. februārī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla sērijas otrajā spēlē BK “Ogre” savā laukumā pārspēja BK “Ventspils” (86:85), tomēr divu spēļu sērijā pārāki bija ventspilnieki, kuri pirmajā mačā bija uzvarējuši ar 85:78. Finālspēlē 7. martā tiksies “VEF Rīga” – BK “Ventspils”, spēles norises vietu paziņos tuvākajā laikā.

Pirmās ceturtdaļas vidū ventspilnieki savu pārsvaru divu spēļu summā bija pieaudzējuši līdz 19 punktiem (8:20), tomēr turpinājumā apņēmīgāki un precīzāki bija mājinieki. 25. minūtē “Ogre” panāca lielāko pārsvaru, piesakot nopietnas pretenzijas uzvarēt arī sērijā (63:50 un +6). Taču viesu snaiperi darīja savu darbu, un pārsvars saruka. 34. minūtē “Ogrei” summā vēl bija +1 (73:65), bet turpinājumā sērijas iznākumu kontrolēja ventspilnieki.

“Ogre” labāk uzbruka no soda laukuma (18/34 – 14/31), bet viesi labāk meta no tālienes (9/30 – 11/27) un uzvarēja cīņā pie groziem (34-39).

“Ogrei” Prentiss Niksons guva 22 punktus (8 piespēles), Rinalds Sirsniņš 15 (8 piespēles), Kristaps Dārgais 15.

BK “Ventspils” komandai Linards Jaunzems guva 21 punktu, Artūrs Ausējs 18, Kristaps Mediss 17, Lerijs Tomass 13.