Užavas kausa pusfināli: piektdien un sestdien Rīgā noskaidros finālistus

30.01.2024

Piektdien, 2. februārī, plkst.19:30 Daugavas sporta namā sāksies Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla sērijas atbildes spēle: “Rīgas Zeļļi” – BK “Liepāja” (pirmajā mačā 90:79). Sestdien plkst.18:30 Rimi Olimpiskajā centrā spēlēs “VEF Rīga” – BK “Ventspils” (91:97). Sēriju uzvarētāji 17. februārī Jelgavā noskaidros kausa ieguvējus

Piektdien plkst.19:30 DSN “Rīgas Zeļļi” – BK “Liepāja” (pirmajā spēlē 90:79)

Pirmajā mačā 25 minūtes ritēja līdzvērtīga cīņa, bet turpinājumā sāka izpausties rīdzinieku pārsvars. Lielākais tika sasniegts 33. minūtē 57:75 (33.), bet divarpus minūtes vēlāk mājinieki bija atjaunojuši intrigu 70:75 (36.). Pēdējo minūti precīzāk aizvadīja viesi, panākot vērā ņemamus +11.

Visā spēlē liepājnieki biežāk kļūdījās (15-10) un neprecīzāk meta: 2p. 26/40 – 21/37, 3p. 8/26 – 7/18

BK “Liepāja” Kristaps Ķilps guva 18 punktus (8 rez. piespēles), Klāvs Dubults 16.

“Rīgas Zeļļi” labā Zigmārs Raimo guva 18 punktus (7 atl., 6 piesp.), Aizeja Osborns 16, Dāvids Vīksne 16, Juris Vītols 15.

Sestdien plkst.18:30 Rimi OC “VEF Rīga” – BK “Ventspils” (pirmajā spēlē 91:97)

Ventspilī abpusēji rezultatīvā spēlē 15. minūtē rīdzinieki panāca lielāko pārsvaru (39:50). Tomēr pēc septiņām nospēlētām minūtēm “Ventspils” komanda bija atguvusi vadību (56:55), un to no rokām vairs neizlaida. Lielākais pārsvars – 67:59 (25. minūtē), 75:67 (29.) un 86:78 (34.). “VEF Rīga” vēl piedzina līdz 86:85, bet garām vairs netika.

Abām komandām laba tālmetienu precizitāte (12/30 – 15/34), uzvarētājiem vairāk punktu ar soda metieniem (23/28 – 10/14).

“Ventspils” labā Artūrs Ausējs guva 27 punktus (3p. 6/9), Ismails Elamins 23, Frensiss Ošī 19, Linards Jaunzems 12+8 atl. + 8 piespēles.

“VEF Rīga” Roberts Blūms guva 19 punktus, Māris Gulbis 15, Džaizeks Lotijs 14 (6 piesp.), Gregorijs Vaitingtons 12, Arnaldo Toro 10+12 atl.

**

Finālspēle notiks sestdien, 17. februārī, plkst.19:30 Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā. Biļetes jau pieejamas šeit.

Papildus karstai cīņai par kausu, paredzēti īsti basketbola svētki. Pirms spēles un tās pārtraukumos līdzjutējus uzkurinās reperi Ozols un Prusax, kā arī šova “X-faktors” dalībnieki Reinis un Gita Reimaņi. Skatītājiem būs iespēja piedalīties konkursos un iegūt vērtīgas balvas.

Latvijas basketbola kausa izcīņa notika no 1948. līdz 1952. un no 1960. līdz 1994. gadam. Turnīru atjaunoja 2021./2022. gada sezonā, par tā ģenerālsponsoru kļuva Užavas alus darītava.