Užavas kausa finālā pirmdien 19:40 Ventspilī – labs basketbols, “Citi zēni”, “Jūras akmentiņi” un pārsteigumi

26.08.2022

Pirmdien, 7. martā, plkst.19:40 Ventspilī notiks Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālspēle starp šīs sezonas labākajām komandām – “VEF Rīga” un BK “Ventspils”.

Ieeja zālē – bez maksas (pilngadīgajiem ar “Covid-19” vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem). Atgādinām – no 7 gadu vecuma sejas maskas (medicīniskās vai respirators) ir obligātas! (Bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam var lietot nemedicīniskās – auduma – maskas.)

Latvijas himnu dziedās solists Reinis Reimanis un popstudijas “Jūras akmentiņi” dalībnieki.

Spēles puslaika pārtraukumā iepriecinās īpašie viesi: “Supernova 2022” un “Muzikālā Banka 2022” uzvarētāji – grupa “Citi Zēni”.

Skatītājiem konkursi un pārsteigumi no ģenerālsponsora Užavas alus darītavas.

Latvijas basketbola kausa izcīņa iepriekš notika no 1948. līdz 1994. gadam. Atjaunojot turnīru, par tā ģenerālsponsoru kļuva Užavas alus darītava. Sacensībās piedalījās 22 komandas no trim Latvijas līgām.

Ceļā uz finālu BK “Ventspils” astotdaļfinālā pārspēja Ramirent Nacionālās līgas komandu “Kandava/Anzāģe” (105:63 un 132:80), ceturtdaļfinālā divu spēļu summā pieveica BK “Liepāja” (65:71 un 87:72), bet pusfinālā pārspēja BK “Ogre” (85:78 un 85:86).

“VEF Rīga” cīņā iesaistījās no pusfināla, divās spēlēs pārspējot “Latvijas Universitāti” (94:59 un 99:71).

Abas finālistes šosezon jau aizvadījušas divas spēles Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā, un abās uzvarēja mājinieki. 18. decembrī “VEF Rīga” komanda bija pārāka ar 93:57, bet 19. februārī “Ventspils” revanšējās ar 87:81.