Visi jaunumi

Latvijas basketbola Užavas kausu trešo reizi iegūst ”VEF Rīga”

17.02.2024

Dalīties:

Sestdien, 17. februārī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālspēlē Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, “VEF Rīga” pārspēja “Rīgas Zeļļi” – 94:69 (18:9, 45:32, 64:52), trešo gadu pēc kārtas iegūstot prestižo balvu. Par finālmača vērtīgāko spēlētāju atzīts Gregs Vaitingtons.

Finālspēles spriedze mača sākumā ietekmēja abu komandu metienu precizitāti, bet lielāki zaudētāji šajā situācijā bija zeļļi. “VEF Rīga” pieredzējušie līderi savas iespējas izmantoja labāk, iekrājot savai komandai pirmo pārsvaru (13:5 – 8. minūtē). Tad zeļļi izlīdzināja spēli (26:20 – 15. minūtē), bet otrā ceturtdaļas vidū “VEF Rīga” izdevās enerģisks izrāviens (43:26 – 19. minūtē).

Intriga vēl nebija atrisināta pavisam. “Rīgas Zeļļi” labāk sāka otro puslaiku, 24. minūtē samazinot “VEF Rīga” pārsvaru līdz 47:43. Tomēr čempioni tuvāk pretiniekus vairs nepielaida, un nākamais izrāviens ceturtās ceturtdaļas sākumā pielika punktu zeļļu izredzēm.

Uzvarētājiem pārsvars metienu precizitātē: 2p. 25/35 – 20/43, 3p. 8/25 – 5/25.

“VEF Rīga” komandai Gregs Vaitingtons guva 25 punktus un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas, Šons Paips 17, Roberts Blūms 12, Māris Gulbis 11+7 atl., Džaizeks Lotijs 6, Arnaldo Barea  7+11 atl., Roberts Bērziņš 6, Dairis Bertāns 4, Pēteris Pinnis 4, Rodrigo Būmeisters, Alberts Putāns, Raivo Butirins.

“Rīgas Zeļļi” labā Aizeja Osborns guva 13 punktus, Dāvids Vīksne 12+8 atl., Toms Skuja 10.

Ceļā uz finālu “VEF Rīga” pusfinālā divu spēļu summā pārspēja BK “Ventspils” (91:97 un 101:80).

Pirms finālspēles Latvijas himnu dziedāja šova “X-faktors” dalībnieki Reinis un Gita Reimaņi, pirms spēles un spēles puslaika pārtraukumā līdzjutējus uzkurināja reperi Ozols un Prusax. Skatītājiem bija iespēja piedalīties konkursos un iegūt vērtīgas balvas.

Latvijas basketbola kausa izcīņa iepriekš notika no 1948. līdz 1952. un no 1960. līdz 1994. gadam, kad kausu ieguva 13 komandas no 6 pilsētām un novadiem. Visbiežāk to izdarīja zvejnieku arteļa “9. maijs” komanda, kas uzvarēja 9 turnīros. Seko Rīgas “Lokomotīve” ar piecām uzvarām. Pēdējos trijos turnīros (1992-1994) kausu izcīnīja “Brocēni”.

Atjaunojot Latvijas kausa izcīņu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuva Užavas alus darītava. 2022. gadā finālspēlē Ventspilī “VEF Rīga” pārspēja BK “Ventspils” ar 74:62, 2023. gadā Liepājā “VEF Rīga” pārspēja BK “Liepāja” (87:66).