Latvijas basketbola Užavas kausu aizraujošā finālspēlē izcīna “VEF Rīga”

26.08.2022

Pirmdien, 7. martā, Ventspilī notikušajā Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas finālspēlē “VEF Rīga” pārspēja BK “Ventspils” – 74:62 (15:17, 38:40, 62:54), izcīnot skaisto trofeju. Finālspēles vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma “VEF Rīga” centra spēlētājs Aleksandrs Madsens.

Emocijas, pašatdeve, centieni pārsteigt pretiniekus ar negaidītiem taktiskiem akcentiem, rezultāta svārstības – finālspēles sižets un saturs attaisnoja cerības. Pēc līdzvērtīgā sākuma pirmie spēles grožus satvēra ventspilnieki, 14. minūtē panākot 30:19. “VEF Rīga atbilde sekoja ātri – 18. minūtē 36:36.

Spēles liktenis izšķīrās otrā puslaika vidū, kad “VEF Rīga” centra spēlētāju trio Aleksandrs Madsens, Iļja Gromovs un Anrijs Miška saimniekoja pretinieku groza tuvumā, kamēr ventspilnieku snaiperiem pietrūka precizitātes. 33. minūtē “VEF Rīga” pārsvars sasniedza 68:54, un atlikušajā laikā rīdzinieki, labi darbojoties aizsardzībā, to nosargāja.

Uzvarētājiem pārsvars uzbrukumos no soda laukuma (46-32; divpunktnieki 27/47 – 19/32). Trīspunktnieki 4/16 – 5/34.

“VEF Rīga” komandai Aleksandrs Madsens, guva 19 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Džeilens Railijs 19, Iļja Gromovs 12 (8 atl.), Artis Ate 9, Anrijs Miška 7, Kristers Zoriks 6.

BK “Ventspils” vienībai Lerijs Tomass guva 14 punktus, Linards Jaunzems 11, Guntis Sīpoliņš 10, Kristaps Ķilps 10.

Spēles atklāšanā Latvijas himnu dziedāja solists Reinis Reimanis un popstudijas “Jūras akmentiņi” dalībnieki. Puslaika pārtraukumā iepriecināja īpašie viesi: “Supernova 2022” un “Muzikālā Banka 2022” uzvarētāji – grupa “Citi Zēni”.

Latvijas basketbola kausa izcīņa iepriekš notika no 1948. līdz 1952. un no 1960. līdz 1994. gadam.

Līdz šim kausu ieguvušas 13 komandas no 6 pilsētām un novadiem. Visbiežāk zvejnieku arteļa “9. maijs” komanda, kas uzvarējusi 9 turnīros. Seko Rīgas “Lokomotīve” ar piecām uzvarām. Līdz 1991. gadam notikušajos 37 turnīros tikai 6 reizes kausu izcīnījusi komanda, kas tajā gadā uzvarējusi Latvijas čempionātā. Pēdējos trijos turnīros (1992-1994) kausu izcīnīja “Brocēni”.

Atjaunojot Latvijas kausa izcīņu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuva Užavas alus darītava. Sacensībās piedalījās 22 komandas no trim Latvijas līgām.

Ceļā uz finālu BK “Ventspils” astotdaļfinālā pārspēja Ramirent Nacionālās līgas komandu “Kandava/Anzāģe” (105:63 un 132:80), ceturtdaļfinālā divu spēļu summā pieveica BK “Liepāja” (65:71 un 87:72), bet pusfinālā pārspēja BK “Ogre” (85:78 un 85:86).

“VEF Rīga” cīņā iesaistījās no pusfināla, divās spēlēs pārspējot “Latvijas Universitāti” (94:59 un 99:71).