Latvijas basketbola Užavas kauss: “VEF Rīga” +25, “Liepājai” +8; atrisinājums nākamnedēļ

01.02.2023

Trešdien, 1. februārī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla pirmajā spēlē BK “Ventspils” savā laukumā zaudēja “VEF Rīga” (62:87). Otrdien BK “Liepāja” pārspēja “VALMIERA GLASS VIA” (77:69). Sērijās uzvarētāji noskaidrosies pēc nedēļas, kad paredzētas atbildes spēles.

BK Ventspils” – “VEF Rīga” 62:87 (19:22, 29:39, 45:56)

Rīdzinieki otrās ceturtdaļas beigās panāca 15 punktu pārsvaru (23:38), ko mājiniekiem turpinājumā izdevās samazināt tikai uz īsu brīdi. 23. minūtē 37:41, 28. minūtē – 43:49, 37. minūtē – 58:66. Pēdējās 230 sekundēs “VEF Rīga” dominēja (21:4), sperot platu soli pretim otrajam finālam.

Uzvarētāji bija krietni pārāki cīņā pie groziem (“Ventspilij” 29 – “VEF Rīga” 48), daudz vairāk punktu guva no 2p. distances (11/24 – 18/35) un krietni precīzāk  meta sodus (13/27 – 24/29). Tālmetieni  gandrīz vienādi (9/29 – 9/27).

“VEF Rīga” komandai Kristers Zoriks guva 18 punktus, Elija Klarenss 17, Glens Kouzijs 16, Naisirs Brūkss 12+10 atl.

“Ventspilij” Kristaps Mediss guva 15 punktus (3p. 5/8), Artūrs Ausējs 14, Linards Jaunzems 12

Atbildes spēle notiks 8. februārī Rīgā.

BK “Liepāja” – “VALMIERA GLASS VIA” 77:69 (22:12, 40:33, 61:51)

Piecarpus minūtēs liepājnieki panāca pirmo pārsvaru (14:5), ko viesiem pilnībā sadeldēt neizdevās. Vistuvāk valmierieši mājiniekiem tika 28. minūtē (54:49) un 35. minūtē (69:65). “Liepājai” spēles sākumā savainojuma dēļ no ierindas izgāja Kārlis Šiliņš, ceturtajā ceturtdaļā – Kristians Šulcs, tomēr uzvara tika nosargāta.

Visā spēlē “Liepājai” pārsvars divpunktu metienu precizitātē (24/41 – 16/38).

Uzvarētājiem Ričards Daniels Vanags un Ojārs Bērziņš guva pa 15 punktiem, Arnolds Helmanis 14, Dāvis Geks 10.

“VALMIERA GLASS VIA” KOMANDAI Tervels Beks guva 17 punktus, Edgars Kaufmanis 11.

Atbildes spēle notiks 7. februārī Valmierā.