Latvijas basketbola Užavas kauss: sestdien un svētdien pirmās pusfināla spēles

26.01.2024

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pirmās pusfināla spēle šīs nedēļas nogalē. Visas spēles paredzēts translēt TV4 un sportacentrs.com.

Sestdien, 27. janvārī, plkst.17 BK “Ventspils” – “VEF Rīga”

Latvijas basketbola tradicionālajiem flagmaņiem ceturtā tikšanās Užavas kausa izcīņas turnīrā. 2022. gada 7. martā finālspēlē Ventspilī “VEF Rīga” uzvarēja ar 74:62, savukārt pērn pusfinālā rīdzinieki bija pārāki abās spēlēs – 87:62 un 81:77.

Arī šosezon Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta spēlē Ventspilī uzvarēja “VEF Rīga” (107:68).

Atbilde spēle sestdien, 3. februārī, plkst.18:30 Rimi OC.

Svētdien, 28. janvārī, plkst.17 BK “Liepāja” – “Rīgas Zeļļi”

Liepājnieki 2022. gada sezonā ceturtdaļfinālā zaudēja ventspilniekiem, bet pērn aizcīnījās līdz finālam, kur savā laukumā ar 66:87 zaudēja “VEF Rīga”.

“Rīgas Zeļļi” Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņā spēlē pirmo reizi.

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā savstarpējā spēlē BK “Liepāja” savā laukumā uzvarēja pagarinājumā (84:81).

Pusfināla atbildes spēle piektdien, 2. februārī, plkst.18:30 Daugavas sporta namā.

**

Finālspēle notiks sestdien, 17. februārī, plkst.19:30 Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā. Biļetes jau pieejamas šeit.

Papildus karstai cīņai par kausu, paredzēti īsti basketbola svētki. Pirms spēles un tās pārtraukumos līdzjutējus uzkurinās reperi Ozols un Prusax, kā arī šova “X-faktors” dalībnieki Reinis un Gita Reimaņi. Skatītājiem būs iespēja piedalīties konkursos un iegūt vērtīgas balvas.

Latvijas basketbola kausa izcīņa notika no 1948. līdz 1952. un no 1960. līdz 1994. gadam. Turnīru atjaunoja 2021./2022. gada sezonā, par tā ģenerālsponsoru kļuva Užavas alus darītava.

Pirmo divu turnīru finālspēlēs Kurzemes pilsētu Olimpisko centru tribīnes bija pārpildītas. 2022. gada 7. martā Ventspilī “VEF Rīga” pārspēja mājiniekus ar 74:62 (vērtīgākais spēlētājs – Aleksandrs Madsens), 2023. gada 18. februārī Liepājā “VEF Rīga” uzvarēja BK “Liepāja” ar 87:66 (vērtīgākais – Kristers Zoriks).