Latvijas basketbola Užavas kauss: finālā BK “Liepāja” komandai pievienojas “VEF Rīga”

07.02.2023

Trešdien, 8. februārī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla otrajā spēlē “VEF Rīga” vēlreiz pārspēja BK “Ventspils” komandu (81:77), otro reizi iekļūstot finālā. Izšķirošajā spēlē 19. februārī “VEF Rīga” tiksies ar BK “Liepāja”, kas divos mačos pārspēja “VALMIERA GLASS VIA”.

“VEF Rīga” – BK Ventspils” 81:77 (16:15, 40:34, 59:54). Divu spēļu summā 168:139

Otrajā spēlē “VEF Rīga” pārņēma vadību pirmās ceturtdaļas beigās, un nelielus plusus noturēja līdz fināla signālam, nedaudz palielinot pirmajā spēlē iegūto 25 punktu pārsvaru.

“VEF Rīga” komandai Naisirs Brūkss guva 18 punktus un izcīnīja 11 atl. bumbas, Kristers Zoriks guva 13 punktus, Māris Gulbis 12.

“Ventspilij” Aivens Gandija-Rosa guva 18 punktus, Andrejs Šeļakovs 13, Emanules Vembi 12+13 atl., Kristaps Mediss 10.

“VALMIERA GLASS VIA” – BK “Liepāja” 78:81 (22:15, 35:43, 51:59). Divu spēļu summā 147:158

Pēc liepājnieku pirmās ofensīvas (6:11 – 4. minūtē) mājinieki pārņēma iniciatīvu un līdz pirmās ceturtdaļas beigām gandrīz likvidēja mīnusus divu spēļu summā (22:15). Tomēr otrajā ceturtdaļā “Liepāja” uzbrukumā nospēlēja krietni organizētāk par mājiniekiem, precīzi izmantojot vājās vietas valmieriešu  aizsardzībā. Pēc 30:41 (19. minūtē) valmierieši vēl samazināja rezultāta starpību līdz 46:48 (24.), bet viesi drīz atkal palielināja pārsvaru.

Pēdējā ceturtdaļā intriga tomēr atgriezās, kad “VALMIERA GLASS VIA” no 55:65 panāca 69:69 (36. minūtē) un tika pie iespējām pārņemt vadību. Bet – tās palika neizmantotas.

Liepājniekiem Ričards Daniels Vanags guva 19 punktus, Kārlis Šiliņš 15, Arnolds Helmanis 13, Renārs Birkāns 12 (9 piespēles).

“VALMIERA GLASS VIA” komandai Tervels Beks guva 33 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Džastins Makols 14, Niks Salenieks 12.