Latvijas basketbola Užavas kauss: ceturtdaļfinālā iekļūst elites komandas un kandavnieki

17.12.2022

Otrdien, 13. decembrī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas trešās kārtas atbildes spēlē “VALMIERA GLASS VIA” pārliecinoši revanšējās komandai “Gulbenes Buki”/BJSS, iekļūstot ceturtdaļfinālā. Divu Ramirent Nacionālās līgas duelī uzvarēja “Kandava/Anzāģe”. Trešdien ceturtdaļfinālistiem pievienojās “Ogre” un “Liepāja”, sestdien – BK “Ventspils”.

“VALMIERA GLASS VIA” – “Gulbenes Buki”/BJSS 95:47 (18:19, 48:33, 74:44). Divu spēļu summā 165:136

Dueļa pirmajās piecās ceturtdaļās no astoņām uzvarēja gulbenieši, tomēr atbildes mača turpinājumā Ramirent Nacionālās līgas līderi vairs nebija gatavi Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas komandas ātrumam un spēles intensitātei. Pēc trešās ceturtdaļas sākotnējais -19 bija pārvērties+30 un uzvarētāji bija skaidri.

Uzvarētājiem liels pārsvars cīņā pie groziem (53-32).

Valmieriešiem Tervels Beks un Valters Vēveris guva pa 18 punktiem, Edgars Kaufmanis 18, Tads Vaičūns 12.

Gulbenes komandai Jānis Engers guva 10 punktus.

RSU/”VEF Rīga” – “Latvijas Universitāte” 63:75 (19:20, 29:42, 46:58). Divu spēļu summā  134:160

RSU vienība bija saņēmusi pastiprinājumu no “VEF Rīga” uz fārmklubu atsūtītā Iļjas Gromova personā, tomēr ar 13 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām nepietika, lai būtiski mainītu spēku samērus.

“Latvijas Universitāte” krietni efektīvāk uzbruka no tuvās distances (2p. 11/29 – 24/43).

Uzvarētājiem Reinis Avotiņš guva 15 punktus, Gustavs Kampuss 14.

RSU/”VEF Rīga” vienībai Nils Baumeisters guva 22 punktus, Iļja Gromovs 13+12.

BK “Jelgava” – “Kandava/Anzāģe” 79:91 (16:18, 32:46, 49:68). Divu spēļu summā 153:175.

Divu Ramirent Nacionālās līgas komandu duelis neattaisnoja cerības uz intriģējošu  cīņu līdz pēdējai sekundei. “Kandava/Anzāģe” līderi patlaban ir labākā spēles kondīcijā nekā jelgavnieku labākie spēlētāji, un atbildes mača pirmajā puslaikā +10 bija pieaudzis līdz +24. Punktu starpība mazliet saruka tikai pēdējās desmit minūtēs, kad cīņas liktenis faktiski bija izšķirts.

Uzvarētāji daudz labāk uzbruka no tālās distances (6/27 – 12/28).

Kandavniekiem Artūrs Grīnbergs guva 25 punktus (3p. 6/11), Guntars Strāķis 22, Mārcis Saulītis 18+11 atl.

Jelgavas komandai Armands Seņkāns guva 15 punktus.

BK “Ogre” – BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola 115:71 (17:18, 54:39, 86:53). Divu spēļu summā 220:142

Uzvarētājiem Rinalds Sirsniņš guva 18 punktus un izdarīja 6 rezultatīvas piespēles.

Cēsu komandai 18 punktus guva U16 izlases kandidāts Markuss Berkolts.

“Nīca/BLi” – BK “Liepāja” 56:115 (8:35, 20:65, 42:92).Divu spēļu summā 128:211

Uzvarētājiem septiņi spēlētāji guva 10 līdz 16 punktus.

BK “Ventspils” – BK “Ķekava” 111:68 (20:18, 55:35, 87:50). Divu spēļu summā 228:137

Uzvarētājiem Artūrs Ausējs guva 23 punktus, ķekavniekiem Elvijs Mičulis 19.

**

Ceturtajā kārtā (ceturtdaļfinālā) divu spēļu sērijās cīnīsies BK “Ogre” – BK “Ventspils”, “VALMIERA GLASS VIA” – “Latvijas Universitāte” un “Kandava/Anzāģe” – BK “Liepāja”. Ceturtās kārtas spēles paredzētas 3./4. un 17./18. janvārī.

Pusfinālā pirmā pāra uzvarētāji spēlēs ar “VEF Rīga”, bet otrā un trešā pāra uzvarētāji tiksies savā starpā.