Latvijas basketbola Užavas kauss: “Buki” pirmajā spēlē nobada valmieriešus, turpinājums pēc divām nedēļām

29.11.2022

Otrdien, 29. novembrī, četras Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas komandas spēra pirmos soļus tuvāk Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas ceturtdaļfinālam, bet vienā spēlē Ramirent Nacionālās līgas komanda “Gulbenes Buki”/BJSS pārliecinoši pieveica “VALMIERA GLASS VIA”. Trešdien, 30. novembrī “Kandava/Anzāģe” pārspēja  BK “Jelgava”. Uzvarētāji divu spēļu summā kļūs zināmi 13. un 14. decembrī, kad notiks atbildes spēles.

“Gulbenes Buki”/BJSS – “VALMIERA GLASS VIA” 89:70 (27:18, 52:38, 72:55) . Atbildes spēle 13. decembrī

Ramirent NBL Austrumu grupas līdervienības pieredzējušajiem spēlētājiem augstākā līmeņa basketbola pieredzes ir vairāk, nekā valmieriešiem un tā tika likta lietā, diktējot noteikumus no pirmās minūtes. Gulbeniešiem pārsvars metienu precizitātē (2p. 21/35 – 15/36, 3p. 11/31 – 8/30).

Uzvarētājiem Artūrs Strēlnieks guva 28 punktus un izcīnīja 21 bumbu, Jānis Antrops – 24 punktus, Jānis Engers 19.

Valmieriešiem Niks Salenieks guva 23 punktus.

Uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra “Latvijas Universitāte” – RSU/“VEF Rīga” uzvarētājiem.

“Latvijas Universitāte” –  RSU/”VEF Rīga” 85:71 (15:20, 39:36, 66:54). Atbildes spēle 13. decembrī

“Latvijas Universitāte” pārsvaru nodrošināja tikai otrajā puslaikā.

Uzvarētājiem Ričards Vitoļskis guva 18 punktus un izdarīja 9 rezultatīvas piespēles, Pauls Miglinieks 16, Dāvids Vīksne 12+8 bumbas, Gustavs Kampuss 12.

RSU/”VEF Rīga” vienībai Pēteros Pinnis guva 16 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Rihards Ginters 16.

Uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra “VALMIERA GLASS VIA” – “Gulbenes Buki”/BJSS uzvarētājiem.

BK “Ķekava” – BK “Ventspils” 69:117 (20:23, 42:61, 62:92) . Atbildes spēle 14. decembrī

Ramirent NBL Rietumu zonas vicelīderi nebija līdzvērtīgi pretinieki Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas vicelīderiem.

Uzvarētājiem Matīss Kulačkovskis guva 22 punktus, Andrejs Šeļakovs 19 (10 atl.).

Ķekavniekiem Elvijs Mičulis guva 23 punktus, Dāvis Klegeris 15.

Uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra BK “Ogre” – BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola uzvarētājiem.

BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola – BK “Ogre” 71:105 (14:38, 41:62, 51:81). Atbildes spēle 14. decembrī

“Ogre” pārsvaru nokārtoja jau pirmajā ceturtdaļā.

Uzvarētājiem Kārlis Apsītis guva 20 punktus, Uģis Pinete 14, Matīss Sīviņš 13.

Cēsu komandai Elvis Saulītis guva 17 punktus, Toms Ķēdis 16.

Uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra BK “Ventspils” – BK “Ķekava” uzvarētājiem.

BK “Liepāja” – Nīca/BLI” 96:72 (22:16, 50:30, 78:48). Atbildes spēle 14. decembrī

Trenēta jaunība tomēr bija krietni pārāka par pieredzi.

Uzvarētājiem Ričards Daniels Vanags guva 28 punktus, Juris Vītols 17.

Nīcas komandai Arnis Ate guva 27 punktus, Roberts Krastiņš 18+11 atl.

Uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra BK “Jelgava” – “Kandava/Anzāģe” uzvarētājiem.

“Kandava/Anzāģe” – BK “Jelgava” 84:74 (19:17, 39:32, 56:49). Atbildes spēle 13. decembrī

Divu Ramirent Nacionālās līgas komandu spēlē mājiniekiem kandavniekiem neliels pārsvars visā spēles gaitā. Plus 10 sola intrigu atbildes spēlē Jelgavā.

Uzvarētājiem Artūrs Grīnbergs guva 20 punktus, izcīnīja 8 bumbas un izdarīja 4 rezultatīvas piespēles, Guntars Strāķis guva 20 punktus, Mārcis Saulītis 14+12 atl.

Jelgavas komandai Kristaps Pļavnieks guva 16 punktus, Armands Ginters 12, Nauris Miezis 11, Armands Seņkāns 11.