Latvijas basketbola Užavas kauss: augstākās līgas klubi pierāda pārākumu

29.11.2023

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas trešās kārtas (astotdaļfināla) visos sešos pāros pārliecinošas uzvaras izcīnīja Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas komandas. Atbildes mači paredzēti no 6. līdz 17. decembrim.

Salaspils Sporta skola – BK “Liepāja” 52:92 (11:24, 24:45, 39:67)

Pieredzējušā Jāņa Antropa nespēlēšana samazināja Salaspils komandas iespējas pretoties liepājniekiem, kuri dominēja no spēles sākuma līdz beigām – par spīti tam, ka nekrita tālmetieni (2/29; mājiniekiem 6/24).

Uzvarētājiem seši spēlētāji guva no 9 līdz 15 punktiem. Visvairāk Kristaps Soldatenoks (15) un Kristaps Ķilps (13+7 atl., + 6 piesp.).

Salaspils vienībai Jānis Pozņaks guva 10 punktus.

Atbildes spēle 17. decembrī, šī pāra uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra BK “Ogre” – “Cēsis”/Cēsu Sporta skola uzvarētājiem.

BS “Tukums”/TSS – “Latvijas Universitāte” 71:98 (15:19, 29:40, 45:66)

Tukumnieki bija mazliet pārāki cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 44-38) un turēja līdzi viesiem uzbrukumos no divpunktu distances (28/45 – 26/43), taču daudz sliktāk uzbruka no tālienes (3/23 – 12/34) un biežāk kļūdījās (22-9).

Tukumniekiem Kristaps Čavars guva 25 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Ingvars Lerhs 15.

“Latvijas Universitātei” Mārcis Osis guva 24 punktus, Morberts Strautiņš 16.

Atbildes spēle 6. decembrī, šī pāra uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra BK “Ventspils” – “Gulbenes Buki”/BJSS uzvarētājiem

“Kandava/Anzāģe” – “VALMIERA GLASS VIA” 79:99 (20:27, 43:53, 59:66)

Ramirent NBL pērnās sezonas čempioni pret Pafbet LAT-EST līgas pastarīšiem trīs ceturtdaļas saglabāja intrigu, tomēr pēdējām 10 minūtēm spēka nepietika.

Uzvarētājiem milzīgs pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (32-63).

Valmieriešiem Sīns Naits guva 25 punktus, Guntis Sīpoliņš 20+13 atl.

Kandavas komandai Mārcis Saulītis guva 20 punktus, Nikolajs Zotovs 17.

Atbildes spēle 16. decembrī, šī pāra uzvarētāji ceturtdaļfinālā spēlēs ar pāra “Rīgas Zeļļi” – RSU/”VEF Rīga” uzvarētājiem.

RSU/”VEF Rīga” – “Rīgas Zeļļi” 60:92 (16:27, 28:55, 38:74)

Zeļļiem pārsvars no pirmās minūtei, tai skaitā precīzāki metieni: 2p. 17/46 – 21/40, 3p. 6/31 – 13/31.

Uzvarētājiem Juris Vītols guva 15 punktus, Aizeja Osborns 14, Francis Gusrtavs Lācis 13+10 atl., Dāvids Vīksne 12.

RSU/”VEF Rīga” komandai Artūrs Vuciņš guva 13 punktus, Rihards Ginters 12.

Uzvarētāji spēlēs ar pāra Kandava – Valmiera labāko komandu.

“Cēsis”/Cēsu Sporta skola – BK “Ogre” 60:84 (16:22, 34:35, 48:54)

Aizdevums.lv Reģionālās līgas komanda līdz 33. minūtei turējās spēlē (55:60), tomēr pēdējām septiņām minūtēm spēka nepietika.

Mājiniekiem labāka trīspunktnieku precizitāte (10/37 – 5/34), toties “Ogre” to kompensēja aruzvaru cīņā pie groziem (41-65).

Cēsu komandai Jānis Dumburs guva 24 punktus, Reinis Rudzītis 12.

“Ogrei” Mats Juciks guva 24 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Kārlis Apsītis 19+10 atl., Endrjū Korums 11+10 atl.

Uzvarētāji spēlēs ar pāra “Liepāja” – Salaspils Sporta skola labāko komandu.