Užavas kauss: 2. kārtas ievadā uzvar Cēsis un Gulbene, trešdien uzvaras viesiem

03.11.2022

1.un 2. novembrī aizvadītas Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas otrās kārtas pirmās spēles. Lielākais pārsteigums – Reģionālās līgas komandas “Nīca/BLi” uzvara pār Ramirent Nacionālās līgas komandu BS “Tukums”/TSSS (76:62). Atbildes spēles – pēc divām nedēļām.

Otrdien, 1. novembrī,  DSN/Kristapa Porziņģa Basketbola akadēmija zaudēja BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola (74:84), bet “Gulbenes Buki”/BJSS sagrāva OC “Limbaži” 107:61.

DSN/Kristapa Porziņģa Basketbola akadēmija spēli ar BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola sāka ar 20:4 izrāvienu (8. minūtē). Turpinājumā labāki bija viesi, kas pēdējā ceturtdaļā panāca 10 punktu pārsvaru – 74:84 (22:10, 43:33, 58:53).

Uzvarētājiem Kārlis Večens guva 21 punktu, Toms Ķēdis 13 (9 piesp.), Niks Līnis un Rinalds Mihailovs pa 11. DSN komandai Pauls Katlaps guva 21 oybjtu, Kristofers Karlsons 19, Dans Galdiņš 16

Divu spēļu sērijā atbildes mačs notiks 15. novembrī. Šī pāra uzvarētāji trešajā kārtā tiksies ar BK “Ogre”.

Gulbenē mājinieki vareni sāka un tikpat vareni pabeidza, sagraujot Limbažu komandu ar 107:61 (33:7, 52:24, 75:37). Uzvarētājiem Sandis Bēts guva 26 punktus, Jānis Engers 16, Rainers Ļisicins 14.

Atbildes spēle 16. novembrī, uzvarētāji divu spēļu summā spēlēs ar “VALMIERA GLASS VIA”.

Trešdien, 2. novembrī, cīņu sāka četri pārējie otrās kārtas pāri.

“Grobiņa” – “Kandava/Anzāģe” – 60:91 (15:35, 28:53, 46:78). Uzvarētājiem Mārcis Saulītis guva 21 punktu, Artūrs Grīnbergs 13, Guntars Strāķis 12. Grobiņas komandai Kristaps Miglinieks guva 12 punktus. Atbildes spēle 16. novembrī Kandavā, uzvarētāji 3. kārtā spēlēs ar BK “Jelgava”.

BK “Saldus” savā laukumā zaudēja BK “Ķekava” – 72:95 (15:30, 31:41, 53:71). Uzvarētājiem Dāvis Klegeris guva 32 punktus, Eduards Avotiņš 17, Edgars Štelmahers 15. Saldeniekiem Reinis Krūmiņš guva 17 punktus. Atbildes spēle 15. novembrī Ķekavā, uzvarētāji 3. kārtā spēlēs ar BK “Ventspils”.

BS “Tukums”/TSS piekāpās “Nīca/BLi”, turklāt pēdējā ceturtdaļā viesi būtiski palielināja pārsvaru, piesakoties uz uzvaru divu spēļu summā – 62:76 (13:23, 27:39, 50:54). Uzvarētājiem Arnis Ate guva 22 punktus, tukumniekiem Eduards Horeliks – 17. Atbildes spēle 16. novembrī Nīcā, uzvarētāji 3. kārtā spēlēs ar BK “Liepāja”.

“VEF BA Valkā” – “RSU/VEF Rīga” 64:81 (14:18, 35:43, 52:65). Uzvarētājiem Rihards Ginters guva 24 punktus, Valkas komandai Jaroslavs Pivovars 22. Atbildes spēle 15. novembrī Rīgā, uzvarētāji 3. kārtā spēlēs ar “Latvijas Universitāti”.