Visi jaunumi

Latvijas basketbola Užavas kausa ieguvējus noskaidros 17. februārī Jelgavā

23.01.2024

Dalīties:

21 komanda, 37 spēles, piecus mēnešu ilgas, karstas cīņas sešās kārtās – tas viss noslēgsies ar finālspēli sestdien, 17. februārī, plkst.19:30 Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā, pēc kuras labākās komandas spēlētāji virs galvām pacels Latvijas basketbola Užavas kausu. Biļetes jau pieejamas šeit.

Papildus karstai cīņai par kausu, paredzēti īsti basketbola svētki. Pirms spēles un tās pārtraukumos līdzjutējus uzkurinās reperi Ozols un Prusax, kā arī šova “X-faktors” dalībnieki Reinis un Gita Reimaņi. Skatītājiem būs iespēja piedalīties konkursos un iegūt vērtīgas balvas.

Dins Ušvils (Basketbola kluba Jelgava valdes priekšsēdētājs): “Jelgavas pilsēta ir pagodināta par izrādīto uzticību, uzņemt vienu no lielākajiem Latvijas basketbola pašmāju notikumiem. Mūsu pilsētā basketbols vienmēr ir ticis mīlēts, un Užavas kausa fināls būs lieliska dāvana sporta draugiem. Esmu pārliecināts, ka jelgavnieki to spēs novērtēt un aizrautīgi atbalstīs finālistus.  Lai uzvarētāju kausu virs galvām ceļ tie, kuri šajā dienā to visvairāk būs pelnījuši! Veiksmi finālistiem, lai visiem lieliski basketbola svētki!”

Latvijas basketbola līgu direktors Salvis Mētra: “Atjaunotā Latvijas kausa izcīņa ir sasniegusi finiša taisni. Ar nepacietību gaidām izšķirošo cīņu par trofeju, kas būs īpašs izaicinājums. Iepriekšējos gados finālspēles ir notikušas ar mājinieku komandu līdzdalību – Ventspilī un Liepājā. Šoreiz par finālspēles mājvietu kļūs neitrālā Jelgava – pilsēta ar vēsturiskām basketbola tradīcijām un lieliskiem sporta draugiem. Tiekamies Zemgales olimpiskajā centrā!”

Jau šonedēļ, 27. un 28. janvārī, četras komandas sāks cīņu par tiesībām spēlēt finālmačā: pusfinālā sacentīsies BK “Ventspils” – “VEF Rīga” un BK “Liepāja” – “Rīgas Zeļļi”. Atbildes spēles notiks 2. un 3. februārī.

Latvijas basketbola kausa izcīņa notika no 1948. līdz 1952. un no 1960. līdz 1994. gadam. Turnīru atjaunoja 2021./2022. gada sezonā, par tā ģenerālsponsoru kļuva Užavas alus darītava. Sacensībās piedalījās 22 komandas no trim Latvijas līgām.

Pirmo divu turnīru finālspēlēs Kurzemes pilsētu Olimpisko centru tribīnes bija pārpildītas. 2022. gada 7. martā Ventspilī “VEF Rīga” pārspēja mājiniekus ar 74:62 (vērtīgākais spēlētājs – Aleksandrs Madsens), 2023. gada 18. februārī Liepājā “VEF Rīga” uzvarēja BK “Liepāja” ar 87:66 (vērtīgākais – Kristers Zoriks).