Cīņu par Užavas kausu ievada daugavpiliešu uzvara

25.10.2024

Piektdien, 25. oktobrī, sporta arēnā “Ogre”  Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pirmajā spēlē Daugavpils Sporta skolas komanda pārspēja BS “Ogre” – 78:71 (18:19, 28:37, 51:67). Atbildes spēles notiks 4. novembrī Daugavpilī. Šī pāra uzvarētāji otrajā kārtā tiksies ar BK “Ogre”.

Pēc līdzvērtīgā cīņā aizritējušās pirmās ceturtdaļas viesi turpinājumā audzēja pārsvaru, lielāko pārsvaru sasniedzot 34. minūtē (56:74). Tomēr atlikušajā laikā ogrēnieši, liekot lietā zonas aizsardzību, būtiski samazināja mīnusus, saglabājot intrigu divu spēļu summā,

Uzvarētāji precīzāk uzbruka no tālienes (6/31 – 11/30).

Daugavpils Sporta skolas komandai Matīss Indriksons guva 23 punktus, izcīnīja 8 bumbas un izdarīja 8 rezultatīvas piespēles, Edvards Silajānis guva 22 punktus, Ritvars Nikolajevs 16.

Ogres komandai Niks Trumekalns guva 19 punktus, izcīnīja 6 bumbas un izdarīja 6 rezultatīvas piespēles, Volodimirs Poluiahtovs guva 18 punktus un izcīnīja 12 bumbas.

Turnīra oficiālā atklāšanas spēle (BK “Saldus” – RBS “Rīgas Juniori”) paredzēta 1. novembrī, kad notiks četras pirmās kārtas cīņas. Sestais pāris iesaistīsies 2. novembrī.

Citi 1. kārtas pāri:

“Cēsis”/Cēsu Sporta skola – BK “Ods”: 1. un 15. novembrī, uzvarētāji spēlēs ar

BK “Ķekava” – RSU/”VEF Rīga”: 2. un 17. novembrī, uzvarētāji spēlēs ar

BK “Sigulda”/Elvi – OC “Limbaži”: 1. un 15. novembrī, uzvarētāji spēlēs ar

BK “Saldus” – RBS “Rīgas Juniori”: 1. un 4. novembrī, uzvarētāji spēlēs ar

Jēkabpils BA – BS “Tukums”/TSS: 1. un 15. novembrī, uzvarētāji spēlēs ar

Jau zināmi divi otrās kārtas (astotdaļfināla) pāri: “Salaspils Sporta skola/API Mobile” – BK “Jelgava” un “Gulbenes Buki”/BJSS – “VEF Rīga”.

Astotdaļfinālā komandas sacentīsies vienā spēlē, ceturtdaļfinālā un pusfinālā – divu spēļu sērijās, finālspēle paredzēta 15. februārī.