Latvijas basketbola Užavas kausa finālā 17. februārī Jelgavā būs Rīgas derbijs

04.02.2024

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla sērijas atbildes spēlēs “Rīgas Zeļļi” pārliecinoši pārspēja BK “Liepāja” (90:65), bet “VEF Rīga” tikpat pārliecinoši revanšējās  BK “Ventspils” komandai (101:80). Finālspēle notiks 17. februārī Jelgavā.

“Rīgas Zeļļi” – BK “Liepāja” 90:65 (24:14, 50:24, 70:47). Summā 180:144

Liepājas komandas izredzes atspēlēties sadeldēja fizisko un morālo spēku iztērēšana izbraukumā uz Raplu (tur tika zaudēts pagarinājumā), kā arī gripas vīruss, kas izsita no ierindas vairākus pamatsastāva spēlētājus.

Uzvarētāji intrigu atrisināja jau pirmajā puslaikā.

“Rīgas Zeļļi” labā Ričards Daniels Vanags guva 21 punktu, Aizeja Osborns 18, Kamaka Hepa 11.

BK “Liepāja” Kristaps Miglinieks guva 14 punktus, Kristaps Soldatenoks 12.

“VEF Rīga” – BK “Ventspils” 101:80 (29:24, 66:40, 87:54). Summā 192:177

Čempioni un divkārtējie kausa ieguvēji bija izdarījuši nepieciešamos secinājumus pēc pirmās spēles, un atbildes maču sāka ļoti kaujinieciskā noskaņojumā. Mājinieku ātrumam un spēles intensitātei ventspilnieki līdzi turēja pirmās septiņas minūtes (17:17). Tad “VEF Rīga” pārņēma iniciatīvu un līdz trešās ceturtdaļas beigām bija atbildējuši uz visiem jautājumiem par divu spēļu  divcīņas iznākumu (87:54). Tikai pēdējās desmit minūtēs viesi mazliet samazināja pārsvaru.

“VEF Rīga” uzvara cīņā pie groziem (33-26), mazāk kļūdu (12-17) un labāka tālmetienu precizitāte (13/28 –  9/27)

“VEF Rīga” Šons Paips guva 21 punktu, Gregorijs Vaitingtons 20, Džaizeks Lotijs 15 (10 piesp.), Arnaldo Toro 14, Māris Gulbis 13.

“Ventspils” labā Renārs Birkāns guva 16 punktus, Frensiss Ošī 16 (7 atl., 5 piesp.), Ismails Elamins 15, Ronalds Zaķis 10.

**

Finālspēle notiks sestdien, 17. februārī, plkst.19:30 Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā. Biļetes jau pieejamas šeit.

Papildus karstai cīņai par kausu, paredzēti īsti basketbola svētki. Pirms spēles un tās pārtraukumos līdzjutējus uzkurinās reperi Ozols un Prusax, kā arī šova “X-faktors” dalībnieki Reinis un Gita Reimaņi. Skatītājiem būs iespēja piedalīties konkursos un iegūt vērtīgas balvas.

Latvijas basketbola kausa izcīņa notika no 1948. līdz 1952. un no 1960. līdz 1994. gadam. Turnīru atjaunoja 2021./2022. gada sezonā, par tā ģenerālsponsoru kļuva Užavas alus darītava.

Pirmo divu turnīru finālspēlēs Kurzemes pilsētu Olimpisko centru tribīnes bija pārpildītas. 2022. gada 7. martā Ventspilī “VEF Rīga” pārspēja mājiniekus ar 74:62 (vērtīgākais spēlētājs – Aleksandrs Madsens), 2023. gada 18. februārī Liepājā “VEF Rīga” uzvarēja BK “Liepāja” ar 87:66 (vērtīgākais – Kristers Zoriks).